Pszichológiai segíthetség Budapesten
Depresszió
Tudtad, hogy egy átlagos felnőttnek akár 20-25 % esélye is lehet arra, hogy az élete valamely szakaszában depresszióssá váljon?
Pánikbetegség
Visszatérő súlyos rosszullétektől szenvedsz? Rettegsz, hogy újra rosszul leszel?
Agresszió, magatartászavar
Azt mondják, hogy a gyereked rossz? Mi azt mondjuk, hogy valamiért rosszul van, bajban van és segítségre van szüksége.
Autizmus
Napjainkban elég közismert maga a jelenség, és nem is túlságosan ritka, viszont hiába ismerik, nem igazán tudnak az óvodákban, iskolákban mit kezdeni vele.
Figyelemzavar, hiperaktivitás
Az iskolakezdéskor szokott főként szemet szúrni, hogy az átlagtól eltérően működik a gyermek. Nem tud együttműködni, felugrál a helyéről, belekiabál az órába, nem képes hatékonyan fenntartani a figyelmét. Csak ül a feladat fölött, de önállóan nem halad.
Depresszió
Sajnos gyermekek és serdülők is lehetnek depressziósok méghozzá a kisebbeknél a felnőttekétől egészen eltérő tünetekkel, ezért sokszor nem ismerik fel sem a szülők sem a pedagógusok és a probléma kezeletlen marad.
Párkapcsolati problémák
A kapcsolati nehézségek megoldására a párterápia a leghatékonyabb módszer, mivel kettőn áll a vásár, aligha tudja az egyik fél egyedül vinni a változtatás felelősségét a vállán.
Párkapcsolati krízis
Előfordulhat, hogy a párkapcsolat holtpontra ér rendkívül frusztráló helyzetet teremtve, melyben egyik fél sem érzi magát igazán komfortosan.
Konfliktus a családban
Nem a béke szigete az otthonod? A párterápiához hasonlóan, amikor kettőn áll a vásár itt is arról van szó, hogy egy családtag nem biztos, hogy meg tudja változtatni a berögzült kommunikációs családi sémákat.
Pszichés problémák a családban
Nem ritka, hogy az egyik családtag tünete összefüggésben áll a családi kapcsolatrendszer egészével.
Lehet ez például evészavar, alkoholizmus, pszichoszomatikus, vagyis testi tünetek formáját magára öltő pszichés zavar, magatartászavar.